Kwestia dbania o odzież i meble skórzane

o skór.Kilka słów o zamszuZamsz (z niem. Sämisch) ? wyprawiona skóra zwierzęca nie posiadająca części licowej, miękka, ciągliwa, chłonna, o krótkim włóknie koloru naturalnego, żółtokremowego lub sztucznie barwiona. Skóra może p

Kwestia dbania o odzież i meble skórzane Odzież ze skóry powoduje sporo problemów z konserwacją i utrzymaniem jej w czystości. Całe szczęście możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów: , albo kupić właściwe środki do skór.

Kilka słów o zamszu

Zamsz (z niem. Sämisch) ? wyprawiona skóra zwierzęca nie posiadająca części licowej, miękka, ciągliwa, chłonna, o krótkim włóknie koloru naturalnego, żółtokremowego lub sztucznie barwiona.

Skóra może pochodzić m.in. z takich zwierząt jak: sarny, łosie, jelenie, owce, renifery lub kozy. Garbowanie zamszu odbywa się metodą tłuszczową. Najczęściej stosuje się go do wyrobu rękawiczek, bandaży, ścierek do szkła optycznego, obuwia lub wierzchniej odzieży.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamsz


Obuwie skórzane. Szyk i wdzięk, jednak ma to swoją cenę

Skórzane buty potrafią odmienić wygląd i styl człowieka, jednak potrafią go tez skutecznie popsuć, jeżeli są zniszczone i zaniedbane. Buty to ta część odzieży, która narażona jest na stały kontakt z czynnikami, które mogą je zniszczyć i tak samo jest ze skórzanymi modelami.

Codzienne pastowanie i polerowanie może przedłużyć ich żywot, jednak w końcu ich stan będzie się pogarszał i jedyną opcją będzie oddanie ich w ręce profesjonalnej firmy. Przy pomocy nowoczesnych metod regeneracji i odnawiania nawet najbardziej zniszczone obuwie może zostać naprawione i doprowadzone do stanu świetności, a wcześniejsza codzienna pielęgnacja obuwia pomoże unikać wydatków na takie zabiegi przez długi czas.


Garbowanie skór

Skórę ściągniętą ze zwierzęcia rozwieszano do wyschnięcia (tylko gdy nie można było od razu przystąpić do garbowania), następnie moczono ok. 2 doby w wodzie, po czym usuwano z wewnętrznej strony skóry resztki tkanek podskórnych (tzw. mizdrowanie). Skóry płukano i rozwieszano do obcieknięcia.

Przed przystąpieniem do właściwego garbowania, ściągniętą ze zwierzęcia skórę należy poddać zabiegom wstępnym (tzw. warsztatowi mokremu), mającym na celu usunięcie włosów i rozluźnieniu tkanki skórnej. W tym celu na skórę umieszczoną w dołach wyłożonych połówkami belek i wylepionych gliną, działano substancjami o charakterze zasadowym. Najczęściej stosowano popiół drzewny lub wapno gaszone (np. w Nowym Targu odkryto dół z 2. połowy XII wieku ze skórami przemieszanymi z iłem, popiołem i wapnem).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Garbowanie



© 2019 http://najlepsze-dowcipy.lapy.pl/