Obecnie jednak używa się do tego

występuje wielka rozmaitość zagrożeń oraz środków ochronnych. Fachowe przeszkolenie jest bardzo ważne dla zdrowia i życia pracowników budowlanych. Nawet...Pisałem ostatnio o bhp w budownictwie i rolnictwie. Tym razem chciałbym

Dodane: 03-06-2014 09:20
Obecnie jednak używa się do tego usługi bhp
Pisałem ostatnio o bhp w budownictwie i rolnictwie. Tym razem chciałbym wrócić do tematu w kontekście budowy. Bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie to temat rzeka, właśnie w tego rodzaju pracach występuje wielka rozmaitość zagrożeń oraz środków ochronnych. Fachowe przeszkolenie jest bardzo ważne dla zdrowia i życia pracowników budowlanych. Nawet...Pisałem ostatnio o bhp w budownictwie i rolnictwie. Tym razem chciałbym wrócić do tematu w kontekście budowy. Bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie to temat rzeka, właśnie w tego rodzaju pracach występuje wielka rozmaitość zagrożeń oraz środków ochronnych. Fachowe przeszkolenie jest bardzo ważne dla zdrowia i życia pracowników budowlanych.

Nawet pozornie mało skomplikowane zadania związane z układaniem chodników, podjazdów i parkingów z betonowej kostki brukowej związane są z dużą liczbą zagrożeń. Najbardziej widocznym jest to związane z dużymi masami (co autor miał na myśli?), paleta takiej betonowej kostki waży ponad tonę, przy rozładunku i przenoszeniu tego materiału należy zachować odpowiednie środki ostrożności. Dlatego robotnicy powinni nosić kaski, grube rękawice ochronne oraz specjalne buty wzmocnione stalową konstrukcją. Oczywiście jest tak kiedy firma dba o bhp. W sumie niby nic, ale upadek takiej kilku kilogramowej kostki na nogę mógłby spowodować co najmniej spory ból, a nawet złamania.

Drugim czynnikiem jest hałas. Niby przy takiej pracy nie ma co hałasować - było by tak, jeśli kostka była ubijana i wyrównywana manualnie. Obecnie jednak używa się do tego wibracyjnych zagęszczarek mechanicznych. Te maszyny generują ogromny hałas - bez słuchawek może to powodować trwałe uszkodzenie słuchu.

Nawet pracownicy biurowi pracujący w budynkach w pobliżu miejsca budowy cierpią z powodu tego hałasu. nadzór bhp
szkolenia bhp - też dobry
szkolenia bhp - też dobry
Na temat to też niezłe info
Polecam również


© 2019 http://najlepsze-dowcipy.lapy.pl/