Obrabiarki CNC do metali

się jednak na jednej z nich, a mianowicie na inżynierii produkcji, w której co rusz pojawiają się zupełnie nowe rozwiązania. Przede wszystkim, są to obrabiarki sterowany numerycznie stanowiące prawdziwą rewolucję w tym obszarze go

Obrabiarki CNC do metali

Frezarki do aluminium sterowane numerycznie

Absolutnie wszystkie sektory gospodarki rozwijają się w niesamowitym tempie, co widać na każdym kroku podczas dnia codziennego. Skupmy się jednak na jednej z nich, a mianowicie na inżynierii produkcji, w której co rusz pojawiają się zupełnie nowe rozwiązania. Przede wszystkim, są to obrabiarki sterowany numerycznie stanowiące prawdziwą rewolucję w tym obszarze gospodarki. Jak się okazuje, wystarczy tylko i wyłącznie komputerowy model 3D do tego, aby zrealizować pożądane operacje zgodnie z tym, jak ma wyglądać wyrób gotowy. Ponadto, sterowanie oraz obsługa tej maszyny odbywa się w pełni poprzez specjalne przyciski, a nie w sposób mechaniczny.


Urządzenia wykorzystywane w nowoczesnym przemyśle

Współczesny przemysł produkcyjny musi z jednej strony dostarczyć produkt charakteryzujący się możliwie najwyższą jakością, a zarazem szuka rozwiązań, dzięki którym cały proces wytwarzania można jak najbardziej skrócić. Dlatego też w wielu zakładach produkcyjnych stosuje się frezarki i obrabiarki CNC. Sterowanie za pomocą komputera pozwala precyzyjnie wyznaczyć parametry powstających w ten sposób elementów, dzięki czemu uzyskuje się w krótkim czasie wiele powtarzalnych modułów, czy segmentów niezbędnych w dalszym procesie produkcyjnym. Urządzenia te znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu i umożliwiają masową produkcję skomplikowanych elementów.


Różne typy obrabiarek - Honownica

Honownica - obrabiarka służąca do honowania, tzn. obróbki wykańczającej bardzo dokładnych powierzchni (najczęściej otworów), w których wymagana jest wielokierunkowa struktura powierzchni (np. cylindry silników spalinowych), co bardzo trudno jest osiągnąć np. poprzez szlifowanie otworów.

Budowa i zasada działania

Honownica składa się z: korpusu, układu napędowego, wrzeciona, oraz przegubowo przymocowanego do niego narzędzia. Narzędziem stosowanym do honowania jest głowica wyposażona na obwodzie od trzech do dwunastu osełek. Podczas gładzenia głowica połączona przegubowo z wrzecionem obrabiarki wykonuje ruch obrotowy oraz ruch posuwisto-zwrotny. Skojarzenie tych ruchów powoduje, że każde ziarno osełki zakreśla linię śrubową. Prędkość obrotowa głowicy nie powinna być wielokrotnością podwójnych posuwów głowicy, mamy wtedy pewność, że każde ziarno osełki nie trafi na te same tory obróbki. Najczęściej spotyka się honownice z posuwem ręcznym, wtedy najlepsze efekty przynosi obróbka z licznymi zmianami prędkości posuwu.

Poza honownicami do otworów są także spotykane honownice do powierzchni płaskich, stożków, powierzchni sferycznych i wałów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Honownica



© 2019 http://najlepsze-dowcipy.lapy.pl/